Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Depaz VSOP se sklaničkama 0.7l

Depaz VSOP se sklaničkama  0.7l
obsah alkoholu: 45%
značka: Depaz
původ: Martinik
kód zboží: RU009541
DPH: 21%
s DPH: 999 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Depaz VSOP se sklaničkama 0.7l

Sada rum Depaz se dvěmi originál skleničkami Depaz.

Depaz VSOP je výjimečný, často oceňovaný rum, který vymyslel sám Victor Depaz. Stále sbírá odměny, jako je tato Zlatá medaile Concours Général Agricole de Paris 2016.
Zraje 7 let ve sklepích slavného lihovaru a svádí neuvěřitelnou bohatostí, květinovou intenzitou a svěžestí.

Lihovar Depaz, který se nachází na úpatí hory Pelee, je jednou z nejmenších výrobních jednotek na Martiniku. Jeho příběh začal v roce 1651, kdy Jacques Duparquet, první guvernér ostrova, založil dům La Montagne, kolébku rumů Depaz. Jeho současná verze byla slavnostně otevřena 8. května 1917. Ale stejně jako u svého vzniku zůstala palírna Depaz velmi řemeslná.
Lihovar Depaz funguje dodnes díky starému parnímu stroji. Srdce lihovaru poskytuje energii potřebnou k aktivaci mlýnů používaných k mletí palic a provozu destilačních kolon. Po fermentaci 48 hodin je třtinové víno destilováno díky 3 kolonám kreolského typu vybaveným 5 9 koncentračními tácy. Ve sloupcovém výstupu se název rumu pohybuje kolem 72 %. Poté se uskladní ve vinařství, kde odpočívá před výběrem šarží určených ke zrání. Staré rumy zrají hlavně v sudech z amerického a francouzského dubu, nových nebo použitých, v rozsahu od 200 do 350 litrů.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.