Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Piper Heidsieck Rare 0.75l

Piper Heidsieck Rare  0.75l
druh: Prestige cuvée
značka: Piper Heidsieck
původ: Montagne de Reims
kód zboží: 29016
DPH: 21%
s DPH: 4 399 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Piper Heidsieck Rare 0.75l

Prestižní cuvée, to nejlepší od Piper-Heidsieck. Champagne Rare bylo vyroben te 17 crus v Montagne de Reims. Jedná se o komplexní šampaňské s vůní švestek, hub a koření. V ústech Vás ohromí jeho elegantní, hedvábné perlení, za kterým se skrývá krásně strukturované víno s velmi dlouhou dochutí.

Piper-Heidsieck patří mezi jedno z nejoceňovanějších šampaňských na světě. „Chci připravit víno hodné královny!“ – Toto smělé zvolání otvírá první kapitolu v historii firmy Piper-Heidsieck. Větu tehdy pronesl Florens-Louis Heidsieck, syn protestantského pastora původem z Vestfálska, narozený v roce 1749.
Poté co se tento samouk a vizionář usadil v Champagne, oženil se s místní dívkou a v roce 1785 založil firmu zaměřenou na obchod s látkami a šampaňským – Heidsieck & Cie.
Tato nejsevernější vinařská oblast Evropy poskytuje díky kyselosti místních hroznů, v nichž jsou tradičně zastoupeny tři odrůdy – Pinot Noir (rulandské modré), Pinot Meunier a Chardonnay –, víno jedinečných vlastností.
Tou nejpříznačnější z nich jsou bublinky, které se ve vínu poprvé objevily v 17. století. Zprvu šlo o přirozený a těžko ovlivnitelný proces, který se podařilo technologicky zvládnout až v 19. století. Prchavost bublinek dodávala vínu punc ušlechtilosti, a proto nápoj záhy získal oblibu v aristokratických kruzích.
A právě ve výrobě šampaňského se plně projevil Heidsieckův talent.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.