Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Rosé 281 chateau Minuty 0.75l

Rosé 281 chateau Minuty  0.75l
druh: Rosé
značka: Chateau Minuty
původ: Provence
kód zboží: F7000025
DPH: 21%
s DPH: 1 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Rosé 281 chateau Minuty 0.75l

Jedno z největších růžových vín.
Víno je světle růžové barvy s křišťálovými odrazy. Vůně je velmi intenzivní, ale složitá. Je v ovocných tónech, zejména je cítit broskev a bílý meloun. Chuť má velkou hloubku s minerální strukturu.
Víno je ideální párovat s rizotem, grilovaným masem nebo s kerevetami.

Chateau Minuty je úchvatné panství z 18. století, vybudované tehdy jako perla rodiny Germondi. Zámek postavený v období Napoleona III. i s vinicemi zakoupil Gabriel Farnet, dědeček současných majitelů Jean-Etienna a Francoise Mattonových.
Přesázení vinic provensálskými odrůdami, nižší výnosy a maximální nároky na kvalitu vinifikace vynesly Minuty na výsluní: vinařství patří mezi nemnoho špičkových panství v Provence označených jako crus classés a jejich vína najdete na lístku těch nejlepších a nejprestižnějších restaurací po celém Azurovém pobřeží i v Paříži.
Dnes vinařství vlastní 75 hektarů výborně položených vinic na svazích okolo městeček Gassin a Ramatuelle na poloostrově Saint-Tropez. Je to právě blízkost moře, která přináší vínům neuvěřitelnou svěžest.
Bratři Mattonovi přišli s novým, svěžím stylem značky i vyráběných vín, která jsou typická svou lehkostí, elegancí a subtilními aromaty ovoce a květin, což fantasticky koresponduje nejen s vývojem preferencí milovníků vína, ale i kulinářskými tendencemi: la cuisine nouvelle - lehkost, jednoduchost a původní chuť základních surovin.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.