Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Aberfeldy Exceptional cask 20y 0.7l

Aberfeldy Exceptional cask 20y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Whisky 20 let
značka: Aberfeldy
původ: Highland
kód zboží: W0001138
DPH: 21%
s DPH: 5 989 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Aberfeldy Exceptional cask 20y 0.7l

Abefeldy 20y Exceptional Cask
Limitovaná edice z produkce destilérky Aberfeldy. Tato vyjímečná 20 letá whisky byla vyrobena v malé šarži o počtu 3600 lahví pro celý svět. To znamená, že whisky byla vybrána z nejlepší Aberfeldy sudů, které osobě vybral Master Blender a Malt Master Stephanie MacLeod.
Byla destilována 27.dubna 1998. Tělo whisky se skládá ze 7 různých ex-bourbon sudů, kde whisky odpočívala do 21.ledna 2014 než byla přesunuta do ex-sherry sudů první plnění, po dobu 5 let pro dozrání. Do lahví byla plněna 25. března 2019.

V této whisky se můžete pocítit aroma jemné koření, které je snoubené s medem. V chuti lze podthnout náznak šťavnatých hroznů, květinové vřesy a závěrem pražený kokos.

Palírna Aberfeldy byla založena společností John Dewar & Sons Ltd a whisky z ní je dodnes hlavní součástí míchaných whisky značky Dewar's. Jako rok založení bývá uváděn 1896, kdy Dewarové koupili starou palírnu Pitilie a začali s přestavbou, nebo 1898 (který je i na etiketách Aberfeldy), kdy byla palírna uvedena do provozu. V r. 1973 prošla palírna rozsáhlou rekonstrukcí. Dnes palírna patří společnosti Bacardi. Většina produkce jde do míchaných whisky, jako sladová se dostává na trh hlavně z nezávislých stáčíren.
Několik zajímavostí:
- Tommy Dewar, jeden je zakladatelů palírny, byl třetím člověkem v Británii, který si koupil automobil. (První dva byli Thomas Lipton a princ waleský).
- Údolí, ve kterém palírna leží, je proslulé velkou kolonií rezavých veverek, jež se dostaly i na etiketu whisky.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.