Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Aberlour 18y Double Sherry Cask 0.7l

Aberlour 18y Double Sherry Cask  0.7l
obsah alkoholu: 43%
druh: Whisky 18 let
značka: Aberlour
původ: Speyside
kód zboží: W0108902
DPH: 21%
s DPH: 3 229 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Aberlour 18y Double Sherry Cask 0.7l

Whisky má bohaté a komplexní aroma s tóny zralých broskví a pomerančové kůry.
Chuť je perfektně strukturovaná - prvotní tóny meruněk a smetany jsou nahrazeny rozvíjejícími se příchutěmi lékořice a dubu s dotekem medu. Dokončení je velmi dlouhé a vyvážené, postupuje od čerstvého pečiva k jemnému dubu.

Palírna Aberlour byla založena roku 1879 Jamesem Flemingem (na místě starší palírny z r. 1826). Palírna totálně vyhořela v r. 1898, ale byla rychle vybudována znovu, aby výroba mohla pokračovat.
Kromě dvou světových válek je po celou dobu svojí existence v provozu. V r. 1973 byla přebudována a od r. 1974 patří francouzské společnosti Pernod Ricard.
Asi 50% produkce přichází na trh jako single malt, zbytek slouží k výrobě míchané whisky značky Clan Campbell, která patří stejné společnosti.
Aberlour znamená v gaelštině 'ústí bublajícího potoka', což se pravděpodobně vztahuje k místnímu pramenu sv. Drostana, který je zobrazen na etiketách palírny.
Tento však není zdrojem vody pro palírnu, palírna bere vodu z pramenů na úbočí Ben Rinnes. (V městě Aberlour, nedaleko palírny Aberlour, se nachází i palírna Benrinnes.)
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.