Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Aberlour ABunadh batch 78 0.7l

Aberlour ABunadh batch 78  0.7l
obsah alkoholu: 60.7%
druh: Whisky unikátní
značka: Aberlour
původ: Speyside
kód zboží: W0108974
DPH: 21%
s DPH: 2 089 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Aberlour ABunadh batch 78 0.7l

A'bunadh znamená v gaelštině „originál" a je vyroben na poctu zakladateli Aberlour, Jamesi Flemingovi. A'bunadh je whisky ručně vyráběná od začátku do konce s každou vytvořenou várkou, aby byla zajištěna bohatá a komplexní chuť vlhkých rozinek a domácího ovocného koláče. Plní se v sudové síle, což vede k robustní a hluboce intenzivní, sherry whisky.

Nos: Vůně smíšeného koření, pralinky a kořeněného pomeranče harmonizující s bohatými, hlubokými tóny Oloroso Sherry.
Patro: Pomeranč, černé třešně, sušené ovoce a zázvor s příchutí hořké hořké čokolády a obohacené o sherry a dub. Plné tělo a krémové.
Dokončení: Robustní a intenzivní s hořko-sladkými tóny exotického koření, hořké čokolády a dubu.

Etiketa Aberlour A´Bunadh neuvádí stáří, obvykle se ale jedná o destilát starý 15 let. Verze této tradičně neředěné whisky stáčené v sudové síle se vyznačuje omamnou vůní exotického koření a nasládlostí tropického ovoce s tóny máty a vanilky. Zraje v sudech po Oloroso Sherry, jejíž výrazné tóny podporované lehkým vřesovým nádechem protínají hustou krémovou chuť se slabým kouřovým dokončením. A´bunadh v keltštině znamená Původ. Stáří neuvedeno a však whisky je míchaná z produktů Aberlour ve stáří od 10 do 15 let. Plněná do lahví ve viktoriánském stylu.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.