Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Amarula 0.7l

Amarula  0.7l
obsah alkoholu: 17%
druh: Rum krém
značka: Amarula
původ: JAR
kód zboží: LI006802
DPH: 21%
s DPH: 379 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Amarula 0.7l

Amarula je smetanový krémový likér s výraznou příchutí tropického ovoce. Má lehce čokoládově hnědou barvu a sladkou vůni smetany, citrusů, vanilky a zralého ovoce. Chuť je hladká, čokoládová a smetanová s elegantním a dlouhým závěrem.
Amarula, která byla uvedena na trh v roce 1989, je jihoafrický likér vyráběný z exotického ovoce afrického stromu marula, jemuž se lokálně říká - sloní strom, protože se pod jeho větvemi shromažďuje velké množství slonů, kteří ochutnávají jeho zrající plody.
Tento zvláštní strom roste pouze v subrovníkové Africe a jeho plody, jež jsou vysoce ceněny místními obyvateli, mají světle žlutou barvu a velikostí a tvarem jsou podobné středně velké švestce a mají velkou pecku s vysokým obsahem olejů.
Lokálně se plodům maruly přičítají afrodiziakální účinky. Plody se sklidí, vypeckují a pak se masitá dužina (oplývající vitamínem C) nechá zkvasit, což je proces, který začíná přidáním pivovarských kvasinek podobně jako u vína.
Destilace se provádí v měděných periodických kotlích, což umožňuje plné rozvinutí chutí ovoce. Po vypálení se líh nechává zrát dva roky v malých dubových soudcích, poté se obohatí extraktem maruly a smíchá se s čerstvou smetanou.
Výsledkem je bohatý, měkký a smetanový likér, který má, jak se dá očekávat lehce ovocnou příchuť. Při 17% objemu alkoholu není příliš silný, je však stylový a uvolňující. Podávejte tento likér dobře vychlazený nebo s drceným ledem, aby vynikly ovocné příchuti.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.