Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

anCnoc 24y 0.7l

anCnoc 24y  0.7l
obsah alkoholu: 46%
druh: Whisky 24 let
značka: AnCnoc
původ: Speyside
kód zboží: W0104310
DPH: 21%
s DPH: 3 999 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis anCnoc 24y 0.7l

Tato 24 letá whisky byla vyrobena ve své nejpřirozenější formě - v procesu výroby nebyla použita filtrace zastudena ani nebyla použita umělá barviva.Z tohoto důvodu může ve whisky přidáním vody nebo uchováváním zastudena vzniknout lehký zákal, který je přirozenou vlastností whisky.

Barva: jantarově žlutá
Vůně: Plná a sladká vůně vánočního dortu s pikantními tóny vanilky, karamelových bombonů a citronové šťávy
Chuť: V chuti díky náznaku kandovaných oranžových plátků převažuje kořenitost zjemněná chutí teplého medu a doplněna tóny opotřebované kůže, které vyplňují ústa symfonií zralosti.

Palírna byla založena v roce 1893 společností Haig´s v pozdně viktoriánském stylu pod názvem Knockdhu a v roce 1894 začíná s výrobou Haig´s Blend. V roce 1983 United Distillers palírnu uzavírá. V roce 1988 palírnu koupila společnost Inver House a znovu rozběhla provoz.
Palírna má nový název An Cnoc. Držitelem licence je James Catto & Co. Vodu bere Palirna z Knock Hill Springs. Se jménem palírny je to trochu složitější. Za úplný gaelský název palírny lze asi považovat - Cnoc Dhubh (v gaelštině Černý kopec).
V angličtině se to přepisuje jako Knockdhu. Palírna je také od roku 1988, kdy ji znovuotevřela společnost Inver House nazývána gaelským názvem An Cnoc. Se všemi těmito názvy je také možné se setkat i u produktů z této palírny
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.