Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

anCnoc Rudhan 1l

anCnoc Rudhan  1l
obsah alkoholu: 46%
druh: Whisky NAS
značka: AnCnoc
původ: Speyside
kód zboží: W0104392
DPH: 21%
s DPH: 1 399 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis anCnoc Rudhan 1l

Vysoce očekávaný Rudhan jako plnění, která se připojí k Peaty Collection. V souladu s tradičním stylem anCnoc whisky bere název z procesu ražení rašeliny.
Termín "rudhan" [roo-an] odkazuje na konečnou fázi, ve které je rašelina několik týdnů naplněna, aby se vysušila před spálením, aby se vytvořila charakteristický kouř.

Barva - Pale Straw
Nos - začíná lehkou ovocností. Křehké květinové noty hrají svou roli předtím, než se ukloní k síle spáleného dřeva.
Chuť - na patře získá zcela nový charakter. Zemní dýmový kouř stále převládá, nyní je doprovázen výraznějšími poznámkami koření a spáleného cukru. Povrch je hladký a teplý.

Whisky je zabalena v tradičně elegantním tubusu.

Palírna byla založena v roce 1893 společností Haig´s v pozdně viktoriánském stylu pod názvem Knockdhu a v roce 1894 začíná s výrobou Haig´s Blend. V roce 1983 United Distillers palírnu uzavírá. V roce 1988 palírnu koupila společnost Inver House a znovu rozběhla provoz.
Palírna má nový název An Cnoc. Držitelem licence je James Catto & Co. Vodu bere Palirna z Knock Hill Springs. Se jménem palírny je to trochu složitější. Za úplný gaelský název palírny lze asi považovat - Cnoc Dhubh (v gaelštině Černý kopec).
V angličtině se to přepisuje jako Knockdhu. Palírna je také od roku 1988, kdy ji znovuotevřela společnost Inver House nazývána gaelským názvem An Cnoc. Se všemi těmito názvy je také možné se setkat i u produktů z této palírny.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.