Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Bacardi Pineapple fusion 1l

Bacardi Pineapple fusion  1l
obsah alkoholu: 32%
druh: Rum ochucený
značka: Bacardi
původ: Portoriko
kód zboží: RU000518
DPH: 21%
s DPH: 469 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Bacardi Pineapple fusion 1l

Bacardi je jemný, suchý rum s vůní květin a citrusů a chutí po medu a koření s příchutí ananasu.

Společnost založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a posléze okupace Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri .
Na začátku 20 století otveřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku . Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku . Henri Schueg ředitel společnosti Bacardi dokázal uchovat jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardi (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.
Po převratu na Kubě znárodnila vláda majetek Bacardi a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost také koupila značku Havana club , kterou potkal na Kubě stejný osud a byla znárodněna, a dodává rum Havana club do Spojených států .

Znakem Bacardi je ovocný netopýr kaloň , jenž prý žil v podkroví první palírny Bacardi.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.