Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Bailie Nicol Jarvie miniaturka 0.05 l

Bailie Nicol Jarvie miniaturka  0.05 l
kód zboží: W0115209
DPH: 21%
s DPH: 159 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Bailie Nicol Jarvie miniaturka 0.05 l

Hebká, jemná a plná chuti s delikátní rovnováhou sladké sladové whisky ze Speyside, aromatické z Vysočiny a rašelinné z Islay, to vše smícháno pouze s nejlepší obilnou whisky.

Bailie Nicol Jarvie je míchaná whisky od společnosti Nicol Anderson Co. později R. Macdonald & A. Muir (součást MacDonald Martin Distillers, od roku 1996 Glenmorangie Plc). Whisky vytvořil v roce 1884 blender John Smith. Základem této whisky je Glen Moray a Glenmorangie, obsahuje až 15 sladových a 2 obilné whisky. Je namíchána v poměru 80% sladové a 20% obilné, což je jeden z největších podílů sladové whisky mezi míchanými whisky. Všechny použité whisky by měly být starší 6-ti let. Existuje i 12-ti letá verze označená jako de Luxe.
Název je vypůjčen ze skotské historie. Bailie Nicol Jarvie je skutečnou postavou. Byl glasgowským radním (bailie) v době těsně po povstání jakobitů v roce 1715, bratrancem Roba Roye (i po něm se jmenuje jedna značka míchané whisky). Osud Rob Roye popsal ve stejnojmeném románu Walter Scott.
Láhev a etiketa by měly prý být stejné jako u původního balení.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.