Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Ballechin Double cask 8y 0.7l

Ballechin Double cask 8y  0.7l
obsah alkoholu: 46%
druh: Whisky 8 let
značka: Ballechin
původ: Highland
kód zboží: W0001445
DPH: 21%
s DPH: 1 589 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Ballechin Double cask 8y 0.7l

V chuti: měkká, vyvážená, krásná integrace kouře. V nosu nejprve sladkost Edradour, kouřová poznámka - velmi diskrétní - aromatická. V ústech se Ballechin plně využívá, spolu se sladkostí, mandlemi a tmavým ovocem.

Palírna byla založena v r. 1825 skupinou místních farmářů, jméno Edradour používá od r. 1837. Palírna Edradour je nejmenší (legální) palírnou ve Skotsku a možná i ve světě. Rovněž destilační kotle jsou nejmenší ve Skotsku.
Palírna má pouze tři zaměstnance a produkuje pouhých 12 sudů whisky týdně (cca 240 000 lahví ročně, cože je objem, který větší palírny vyrobí za týden). Při výrobě whisky se zde používá tradičního vybavení a technologií.
Jméno Edradour pochází z gaelského Edred dobhar, což znamená pramen krále Edreda. Dlouho se používala pouze do vatted a míchaných whisky, od r. 1986 se produkuje i jako single malt, nejčastěji jako 10-letá.
Po r. 2002, kdy palírnu koupila společnost Signatory, byla na trh uvedena řada speciálních ročníkových plnění. Série SFTC (Straight From The Cask) obsahuje whisky v sudové síle, nefiltrovanou za studena, která strávila posledních několik měsíců v sudech po různých vínech a destilátech.
Rašelinná verze whisky Edradour se stáčí pod jménem Ballechin.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.