Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Barbaresco Bava 0.75l

Barbaresco Bava  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Barbaresco
značka: Bava
původ: Piemont
kód zboží: I0006870
DPH: 21%
s DPH: 799 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Barbaresco Bava 0.75l

Barbaresco granátové barvy. Aroma je komplexní intenzivní s tóny bobulového ovoce, dřeva. Zráním přechází do lanýžových tónů a tónů podhoubí. V chuti velmi plné strukturované s hutným tanninem a kyselinkou. Těžké , plné víno s velmi intenzivní chutí a dlouhým dozvukem.
Vynikající k pečeným a grilovaným masům. K pokrmům na bázi lanýžů.

Vinifikace - ruční sběr hroznů v jejich optimální zralosti. Tradiční dlouhá rmutace 12 - 14 dnů, jemné lisování a fermentace při kontrolovaných teplotách. Kompletní malolaktická fermentace. Víno zraje ve velkých dubových sudech 2,5 roku a dále dozrává 2 - 3 roky v láhvi. Nefiltruje se.
Poloha - Piemonte, Langhe, vesnice Barbaresco. Půdy bohaté na vápenec a křídu.

Bava, dnes moderní vinařství nesoucí jméno svého zakladatele, rodiny Bava. Rodina Bava vlastní vinice a pozemky v okolí vesnice s názvem Cococnato v regionu Piemonte, již od 16. století. Teprve roku 1911 byla založena rodinná cantina nesoucí jmého Cassa Brina. Cocconato se nachází v nadmořské výšce 500 metrů nad mořem, na druhém nejvyšším kopci Monferrato, cca 30 km severně od města Asti. Do dnešních dnů, se v této historické budově stále připravuje víno z hroznů od Langhe a Montferrato, které tuto usedlost obklopují. Pietro Bava byl, restauratér a zároveň vinař, který připravoval víno pro své stálé zákazníky. Diky velké oblibě jeho vín z údolí Tuffo (Thou), se postupem času začíná soustředit především na výrobu vína. V novém miléniu, je vinařství Bava Jedním z nejmodernějších v regionu, s plně automatizovaným provozem. Vinařství Bava se proslavilo zejména kultivací odrůdy Barbera, se kterou každoročně slaví nemalé úspěchy nejen v Itálii.
Pan Bava je také velkým obdivovatelem klasické hudby a tak celá jedna řada jeho vín, nese jména hudebních nástrojů. Po celý den se také celým vinařstvím nesou jemné tóny klasické hudby, která je reprodukována snad z každého zákoutí.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.