Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Barbaresco Gaja 0.75l

Barbaresco Gaja  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Barbaresco
značka: Gaja
původ: Piemont
kód zboží: I0000038
DPH: 21%
s DPH: 5 999 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Barbaresco Gaja 0.75l

Barbaresco je jedním z největších italských vín, nesoucí název po vesnici svého původu. Jedná se o historickou vlajkou loď Gajova vinařství. Kvašení probíhá na slupkách v nerezových tancích po dobu třech týdnů při kontrolované teplotě mezi 25-29 °C.
Poté roční zrání v dubových sudech typu barrique a další rok ve velkých dubových tancích. Komplexnost tohoto klasického Barbaresca je výsledkem kombinace hroznů révy Nebbiolo ze čtrnácti různých vinic. Víno skvělé kvality hned upoutá svou charakteristickou vůní lesního ovoce, švestek, lékořice a dehtu.
Barbaresco je známé svou pevnou strukturou, tělnatostí a komplexním koncem bohatým na hedvábné taniny. Každé Barbaresco od Gaji představuje jedinečnost svého ročníku a má potenciál být skladováno i déle než 30 let.

Těžko si lze představit větší vinařský pojem z Itálie než jméno Gaja. Proslavené vinařství založil Giovanni Gaja v roce 1859 a po čtyři generace zůstalo výhradně ve vlastnictví rodiny.
Pan Gaja je znám svou tvrdou prací, za kterou je odměňován už 40 let, jako nejlepší a nejvíce prospěšný vinař. Nejvíce se proslavil v rodném Piemonte na vinicích v okolí měst Barbaresco a La Morra.
Zároveň se pomalinku rozšířil do regionu Toskánska, kde vlastní vinice v okolí města Montalcino a Castagneto Carducci. V těchto dvou sklepích vznikají úžasná Brunella di Montalcino a famózní Super Toskánská vína.
V současnosti je majitelem Angelo Gaja, vlastnící 250 akrů vinic v piemontských regionech Barbaresco a Barolo a dnes také v Toskánsku. Angelo vystudoval francouzskou vinařskou školu a byl prvním vinařem, který začal v Piemontu experimentovat s „barikovými" sudy.
Od začátku se soustředil na co nejvyšší kvalitu svých vín, díky čemuž se značka Gaja stala synonymem luxusu a prestiže.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.