Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Barón de Ley Gran reserva 0.75l

Barón de Ley Gran reserva 0.75l
obsah alkoholu: 12%
druh: Grand reserva
značka: Baron de Ley
původ: Rioja
kód zboží: SP000430
DPH: 21%
s DPH: 439 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Barón de Ley Gran reserva 0.75l

Moderní, velké španělské víno z oblasti Rioja . Všechny použité hrozny jsou sbírány ručně. Víno zraje po dobu 18 měsíců v sudech z francouzského dubu, dále 6 měsíců ve velkých dřevěných sudech. Tmavě inkoustová barva s višňovými odlesky, rozmanitý buket vyzrálého ovoce s lehce živočišným podtónem a dotykem vanilky.
Vyzrálé třísloviny v chuti s příjemnou kyselinou, tóny višní a jemného kouře. Vynikající kombinace s pokrmy ze zvěřiny nebo hovězího masa.

Vinařství Baron de Ley bylo založeno v roce 1985 skupinou prestižních vinařů z Rioja. Za zrodem stálo rozhodnutí vytvořit unikátní projekt postavený na modelu chateaux z Médocu. Za tímto účelem zakladatelé získali vinařství Imas na území Mendavia na levé straně řeky Ebro.
Jedná se o mimořádně vhodnou lokalitu pro pěstování vín se specifickým mikroklimatem a složením půdy, kde je dnes vysázeno 90 hektarů vinic. K pozemkům patří také šlechtické sídlo, dřívější benediktýnský klášter ze 16. století, který se nalézá na levé straně Ebrotals.
Vinařství zpracovává pouze své vlastní hrozny. Tomuto vinařství je také povoleno míchání klasické odrůdy Tempranillo s hrozny Cabernet Sauvignon. Pro několikaleté zrání vín se zde stále používají nové dřevěné sudy barriques o objemu 225 litrů. Sudy jsou pro Rioja základním kamenem při
Výrobě vín a v Baron de Ley jsou sklepy přímo svatyní. Zde za stálé kontroly teploty a vlhkosti leží 14 000 dřevěných sudů. Vína Reserva v Baron de Ley zrají 12 měsíců v sudu a další 2 roky v láhvi, Gran Reserva pak 24 měsíců v sudu a 3 roky v láhvi.
Vína Baron de Ley mají moderní, mezinárodní styl, vyjímající se nad běžný průměr vín z Rioja.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.