Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Bayou Reserve krabička 0.7l

Bayou Reserve krabička  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum stařený
značka: Bayou
původ: USA
kód zboží: RU036425
DPH: 21%
s DPH: 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Bayou Reserve krabička 0.7l

Bayou je poklad, který v sobě nese ducha amerického státu Luisianna. Ten je známý jako stěžejní producent cukrové třtiny v USA, kde se také rum Bayou vyrábí pod dohledem mistra Jeffa Murphyho. Před destilací melasy a surového cukru tato kvasí tato směs ve fermentačních nádržích z nerezové oceli, každá z nich má kapacitu 1000 amerických galonů. Staření probíhá systémem Solera , který byl původně používán pro zrání sherry.

Když se stavěl systém stárnutí Solera, sudy byly nakloněny po stranách a naplněny rumem Bayou a poté svisle naskládány do pyramidy. Nejstarší sudy na rum skončily přímo „na zemi“, což ve španělštině znamená „solera“.
Když se stáčí, spodní sud se nejdříve částečně plní do lahví. Potom se spodní sud doplní z nejstaršího sudu nad ním, který se naplní z dalšího nejstaršího atd.,
Dokud horní sud není naplněn novým rumem, aby se mísil se starším rumem. V příštím intervalu stárnutí k tomu dochází znovu.
Výhodou je proces přirozeného míchání pro konzistentní chuť a kvalitu, který se zlepšuje pokaždé, když se sklízí várka. Výsledkem je lahodný Bayou Reserve Rum.

Vůně: krémová vanilka s nádechem jablka a skořice
Chuť se otevírá se suchým dubovým charakterem připomínajícím zestárlý bourbon, následovaný výraznou skořicí a javorem
Závěr: suché s dlouhotrvajícími tóny tmavého ovoce a dřeva
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.