Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

BenRiach Peated Quarter casks 0.7l

BenRiach Peated Quarter casks  0.7l
obsah alkoholu: 46%
druh: Whisky NAS
značka: Benriach
původ: Speyside
kód zboží: W0101071
DPH: 21%
s DPH: 1 529 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis BenRiach Peated Quarter casks 0.7l

První počin nového vlastníka palírny společnosti Brown Forman směřovaný do Travel retail zóny. Whisky zrála ve čtvrtinkových sudech, což ji pomohlo k rychlejšímu nazrávání a výraznějším projevům.
Návrat k peatovanému ječmeni, navíc nazrálá v malých sudech.

Aroma: Elegantní vlna dřevitého kouře zesilující do hořícího vřesu s delikátním příspěvkem čerstvého sadového ovoce. Jemný rafinovaný dotyk broskví, skořicového cukru a lehkých květinových tónů s čerstvým ječmenem dodává vůni dodatečný kontrast k bohatému kouřovému aroma.
Chuť: intenzivní rašelinový kouř přecházející do jemnějších tónů žhnoucích uhlíků rašeliny s troškou zelených hrušek a nektarinek.
Dokončení: čerstvé, kouřové, s ořechy, dubem a vanilkovými lusky v kombinaci s bílým pepřem a plátkem limetky.
Třetí nakouřený kousek (po Benriach Birnie Moss a Benriach 10yo Curiositas) Billyho Walkera v základním portfoliu Benriach Distillery. Tentokrát s intenzivnějším zráním v malých (čtvrtinových) soudcích. Peaty HatRick!

Palírna Benriach byla založena Johnem Duffem a jeho dvěma společníky v r. 1898, stejně jako o rok dříve sousední Longmorn. Již v r. 1900 však Duff musel obě palírny z finančních důvodů prodat. Nový majitel,
Longmorn Distillery Co Ltd., vzápětí palírnu Benriach zavřel. V provozu zůstala pouze sladovna vyrábějící slad pro Longmorn. V r. 1965 palírnu koupila společnost The Glenlivet Distilleries Ltd., uvedla do provozu a v
r. 1977 opět prodala společnosti Seagram. Ta instalovala druhou dvojici kotlů a r. 1994 uvedla na trh první single malt whisky Benriach. V r. 2001 palírnu koupila společnost Chivas a v r. 2002 ji opět zavřela. V r.
2004 byla palírna prodána jihoafrické společnosti Intra Trading, která ji znovu uvedla do provozu.V palírně se vyrábí 10-letá single malt whisky. Je také součástí míchaných whisky, např. Chivas Regal, Something
Special, Queen Anne a dalších.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.