Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Bila Haut Occultum Lapidem Chapoutier 0.75l

Bila Haut Occultum Lapidem Chapoutier  0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: Michel Chapoutier
původ: Roussillon
kód zboží: F0300126
DPH: 21%
s DPH: 499 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Bila Haut Occultum Lapidem Chapoutier 0.75l

Od legendárního vinaře z Rhony, Michela Chapoutiera, který také vlastní vinice nedaleko slavného hradu Carcassonne. "Occultum Lapidem" znamená latinsky „skrytý klenot" nebo „skrytý kámen" a zřejmě odkazuje na nejstarší vinici vinařství Bila-Haut s keři o stáří 50 let,
které produkují koncentrovaná a intenzivní vína. Také terroir je zde velmi důležitý a jako vždy pro Michela Chapoutiera hraje významnou roli - břidlicové a žulové podloží i divoké květiny a byliny, které jsou typické pro nejlepší vinice v Roussillon.
Toto fantastické cuvée odrůd Grenache, Syrah a Carignan vyzrává pouze ve velkých, starých sudech. Víno je tmavě granátové barvy s jiskřivými odlesky a okouzlující vůní černého ovoce a švestek, třešní v čokoládě s nádechem kořenitosti a zemitosti a kouřovým aroma.
Na patře je plné, bohaté a koncentrované ale ne těžké, s chutí zralého ovoce, jemnými tříslovinami, úžasnou svěžestí a velmi dlouhou dochutí s minerálním podtónem. Occultum je velmi harmonický a není divu, že od Roberta Parkera získal 95 bodů.
Uspokojí jak milovníky vín ze Starého tak i Nového světa. Velmi hezká láhev se zajímavostí v podobě Braillova písma na etiketě, typického pro toto prestižní vinařství.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.