Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Bolgheri Sassicaia Guidalberto San Guido 0.75l

Bolgheri Sassicaia Guidalberto San Guido  0.75l
značka: San Guido
kód zboží: I0306903
DPH: 21%
s DPH: 899 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Bolgheri Sassicaia Guidalberto San Guido 0.75l

Má barvu temného rubínu s pevnou viskozitou. Voní po černém rybízu, přezrálých třešních a čokoládě. Chuť je kulatá, měkká, plná, ale přesto velice jemná.

Velmi dobrý ročník, který pozitivně ovlivnil vína roku 2015. Po mírně deštivé zimě, vegetativní vliv začal ve druhém dubnovém týdnu s příchodem jara a vyšších teplot. Jarní déšť pomohl hodně vegetaci a zajistil zásobování vodou pro následující léto.
Bujaré kvetení skončila koncem května. V červnu a v polovině července byly teploty nad sezónním průměrem, ale ke konci července, díky dlouhému deštivím dnům se teploty opět snížily a vrátily se do vyhovujících pro vinnou révu.
Díky Dešti se vinná réva mohla vyhnout fyziologickému stresu. Dobrý teplotní rozsah mezi dnem a nocí, ke kterému došlo od konce srpna, pomohl k optimálnímu fenolickému zrání hroznů.
Hrozny byli díky všem těmto podmínkám ve stavu vynikající kvality a dokonale dozrály do struktury a elegantnosti měkkých taninů a to jsou hlavní prvky tohoto ročníku.
Sklizeň: přísná a manuální, začala 1. září s Merlotem a až do konce měsíce s výběrem Cabernet Sauvignon, zdravích a dokonale zralích hroznů.
Výroba vína: Po velmi jemném rozdrcení a odbourání fermentace hroznů v nádobách z nerezové oceli s řízenou teplotou (pouze mezi 30 ° - 31 ° C) s použitím původních kvasnic vinice. Macerace na barique trvala 10 až 11 dní pro Merlot a 10 až 14 dní pro Cabernet Sauvignon.
Následovalo odčerpání z moštů a délestages s cílem změkčit víno od taninů. Kvašení v malolaktickém stavu probíhalo také v nerezových nádobách.
Doba stárnutí: Po malolaktické fermentaci bylo víno ve věku 15 měsíců ve francouzských sudech a částečně z amerického dubu. Je uvolněn na trh po několika málo dalších měsíců stárnutí.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.