Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Boulard Vsop 0.7l

Boulard Vsop  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Calvados
značka: Boulard
původ: Francie
kód zboží: CAL00421
DPH: 21%
s DPH: 889 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Boulard Vsop 0.7l

Calvados je pálenka destilovaná z drti moštových jablek, třebaže teoreticky se může dělat i z hrušek. Zkvašený rmut se tradičně dvakrát destiluje a nechává se zrát v dubových soudcich až 25 let.
Nápoj byl nazván podle normandského départementu Calvados ( Francie ) , který byl zase pojmenován po španělské galeoně El Calvador, jež zkroskotala na skalnatém normandském pobřeží. Jako Calvados se může označovat pouze jablečná pálenka z francouzkých krajů Normandie, Bretaně a Maine.
Tyto oblasti jsou součástí systému Appelation d´Origine Controlée ( AOC ), jímž se řídí francouská produkce vína, a AOC produkujících calvados je 11. Nejlepší destilát je z malé ústřední oblasti Pays d´Auge. K výrobě calvadosu lze použít asi 50 různých odrůd jablek, což umožňuje spoustu variací stylu - od sladších a měkčích po sušší a jiskrnější.
Většina vyvážených calvadosů je stará šest let, ale dají se najít i vieux ( staré ) calvadosy, které budou hladší a bohatší s lepší vyvážeností. Po těchto starších verzích ( přes šest let ) bychom se měli poohlížet.

Zkuste ochutnat , calvados pijte čistý - jemný calvados je příliš dobrý na to, aby se s něčím míchal.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.