Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Brunello di Montalcino Rennina Pieve Santa Restituta Gaja 0.75l

Brunello di Montalcino Rennina Pieve Santa Restituta Gaja  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Brunello
značka: Gaja
původ: Toskánsko
kód zboží: I0301750
DPH: 21%
s DPH: 5 989 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Brunello di Montalcino Rennina Pieve Santa Restituta Gaja 0.75l

Již v dokumentu z roku 715 lze nalézt zmínky o místě Rennina, ležícím v těsné blízkosti kostelíku v Santa Restituta. Toto místo má svůj název zřejmě odvozený od římského legionáře Remniuse, který zde žil. Název vína tak vyjadřuje spojení s místní historií. Kvašení hroznů probíhá tři týdny v nerezových tancích, víno poté zraje jeden rok v dubových sudech typu barrique, další rok ve velkých dubových nádobách a nakonec 2 roky v lahvi. Velmi čisté a opulentní aroma zobrazuje zralé červené ovoce, vyvíjející se v delikátní vůni koření a květin. Struktura vína je silná a sametová s dlouhým koncem a jemnými taniny.

V roce 1994 získal Angelo Gaja své první vinařství v Toskánsku - Pieve Santa Restituta v Montalcinu. Toto malé toskánské městečko je obklopeno kopci a hlubokými lesy. Ve spojení s nadmořskou výškou a vlhkostí půdy tak vzniklo ideální prostředí pro pěstování odrůdy Sangiovese. Vinařství Pieve Santa Restituta ze 40 akrů vinic produkuje dvě Brunella di Montalcino - Sugarille a Renina. Rennina je vzhledem k poněkud bohatší půdě jemnější, s méně taniny než Sugarille, s vůní zralého ovoce, přecházející až ve vůni rozkvetlých květin a koření, sametovou chutí a neustupujícím dozvukem. Naproti tomu Sugarille pochází z vinic s jílovitou půdou, se svahy směřujícími k jihu, čímž dostává výrazně silný charakter. Ve svém mládí je více upjaté a zavřené než Rennina, ale po 5-7 letech odhalí díky své struktuře komplexnost a vyváženost.
Těžko si lze představit větší vinařský pojem z Itálie než jméno Gaja. Proslavené vinařství založil Giovanni Gaja v roce 1859 a po čtyři generace zůstalo výhradně ve vlastnictví rodiny.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.