Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Burmester 10y 0.75l

Burmester 10y  0.75l
značka: Burmester
původ: Douro
kód zboží: L0055394
DPH: 21%
s DPH: 799 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Burmester 10y 0.75l

Tradiční portská vína typu tawny z vybraných typů keřů a hroznů. Vyvážená vína s rovnováhou mezi svěžím a bujným mládím a klidným váženým stářím. Barva se mění stářím od sytě cihlově červené u 10 letého k tmavě okrové až jemně nahnědlé u 40 letého.
10 leté s buketem vanilky, medu a sušeného ovoce.
Chuť: sametová s dlouhým závěrem.
Gastronomie: k dezertům, zákuskům a sušenému ovoci.

V roce 1730 Henry Burmester a John Nash založili v Londýně společnou firmu Burmester a Nesh. Později se firma přestěhovala do Vila Nova de Gaia a v roce 1750 začali vyvážet portská vína na Britské ostrovy a do Evropy. Toto partnerství trvalo do konce století. Pak H. Burmester junior založil se svými syny Frederikem a Edvardem novou firmu. Ti ale neměli přímé potomky, a tak v roce 1834 se rodina domluvila se svým vzdáleným příbuzným z Hamburku, Johana Wilhema Burmester na spojení jejich firem. Ten v roce 1880 změnil jméno firmy na J.W. Burmester, které známe do dneška.
Na konci 20. století rodina Amorim koupila firmu J.W.Burmester. Rodinu Amorim můžeme dohledat až do 13. století ve Španělsku. Od roku 1870 slaví rodina Amorim obchodní úspěchy. Tehdy založila společnost na prodej korku pro výrobce vína ve Vila Nova de Gaia. Rodina Amorim vždycky snila podnikat s vínem.
Více než 10 let zvažovali několik možností spolupráce a nakonec vybrali vinařství Burmester, pro svou mimořádnou kvalitu vín. Rodina Amorim pochopila, že podnikání v oblasti pěstování a výroby vín potřebuje mnoho trpělivosti a píle. Amorim je silný rodinný podnik, který se v dnešní „globální" době a obchodě důrazně zaměřuje na kvalitu a
tradici.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.