Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Camarcanda VistaMare Gaja 0.75l

Camarcanda VistaMare Gaja  0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: Gaja
původ: Toskánsko
kód zboží: I0301710
DPH: 21%
s DPH: 1 399 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Camarcanda VistaMare Gaja 0.75l

Unikátní bílé víno z toskánské Maremmy, narodil se Vistamare White Ca Marcanda. Stejně jako v Piemontu, Angelo Gaja se zaměřuje na vína z Maremma, které vyjadřují jejich jedinečný terroir. Bílé víno z Ca'Marcanda s krásným názvem Vistamare přichází poprvé s ročníkem 2009 a ihned si dobylo svět.
Ovoce a tělo je dobře vyvážené, dobré pít hned, ale s potenciálem pro další stárnutí . Ottimo v kuchyni ryb. Skutečný Gaja v Toskánsku.

Těžko si lze představit větší vinařský pojem z Itálie než jméno Gaja. Proslavené vinařství založil Giovanni Gaja v roce 1859 a po čtyři generace zůstalo výhradně ve vlastnictví rodiny.
Historicky sahají jeho kořeny vinařství do 19 století, kdy jeho dědeček začínal v rodném Piemonte. Pan Gaja je znám svou tvrdou prací, za kterou je odměňován už 40 let, jako nejlepší a nejvíce prospěšný vinař. Nejvíce se proslavil v rodném Piemonte na vinicích v okolí měst Barbaresco a La Morra. Zároveň se pomalinku rozšířil do regionu Toskánska, kde vlastní vinice v okolí města Montalcino a Castagneto Carducci. V těchto dvou sklepích vznikají úžasná Brunella di Montalcino a famózní Super Toskánská vína.
V současnosti je majitelem Angelo Gaja, vlastnící 250 akrů vinic v piemontských regionech Barbaresco a Barolo a dnes také v Toskánsku. Angelo vystudoval francouzskou vinařskou školu a byl prvním vinařem, který začal v Piemontu experimentovat s „barikovými" sudy.
Od začátku se soustředil na co nejvyšší kvalitu svých vín, díky čemuž se značka Gaja stala synonymem luxusu a prestiže.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může obsahovat i toto víno Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.