Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Castillo Ygay Grand reserva 0.75l

Castillo Ygay Grand reserva  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Gran reserva
značka: Marques de Murrieta
původ: Rioja
kód zboží: SP000525
DPH: 21%
s DPH: 4 789 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Castillo Ygay Grand reserva 0.75l

Toto víno patří k největším skvostům z oblasti Rioja. Vinařství Marqués de Murrieta se podařilo mistrovské dílo. Víno se vyrábí v pouze nejlepších ročnících. Jeho vůně je plná a komplexní, chuť sametově hebká, s dlouhým kořeněným nádechem a dotykem sladkého dřeva na závěr.
Velké víno v ideální kondici k pití. Doporučujeme před podáváním dekantovat.

Marqués de Murrieta je jedním ze dvou průkopníků ve výrobě vína ve španělské oblasti Rioja. Vinařství bylo založeno v roce 1852. Všechny hrozny pocházejí z vlastních vinic na Ygay u Logrono. Celková rozloha byla nedávno rozšířena na 300 ha.
Pěstují se zde tradiční odrůdy - Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Garnacha Blanca a Viura. Vína vín MURRIETA jsou vyráběna tradičními metodami, jejich vína zrají v dřevěných sudech po dobu nejméně dvou let (mnohem déle než na jiných Bodegas). Celkové mají pro tento účel okolo 14.000 sudů.
Marqués de Murrietas vyrábí malé řady vín, mezi ně patří i slavné a velmi vzácné Rioja Gran Reserva Ygay Castillo Especial (36 měsíců v americkém dubu) a od roku 1995 super-prémiové víno Dalmau, která zraje po dobu 19 měsíců v americkém dubovém sudu.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.