Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Centenario aňejo especial 7y 0.7l

Centenario aňejo especial 7y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum stařený
značka: Centenario
původ: Kostarika
kód zboží: RU001620
DPH: 21%
s DPH: 449 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Centenario aňejo especial 7y 0.7l

Anejo Especial 7 je směs jemných rumů pečlivě zrajících v sudech z bílého dubu po dobu delší jak 7 let, během které rum získá svou jedinečnou a unikátní chuť. Jeho ušlechtilost a kvalita daná tradiční výrobou dělá z tohoto rumu jeden z nejoblíbenějších nejenom na Kostarice.
Výroba rumu CENTENARIO je datována už od roku 1969. Proces výroby rumu CENTENARIO začíná sběrem cukrové třtiny, z jejíhož dřevnatého stonku plného měkké a sladké dřeně se získává cukr.
Třtina se sklízí patnáct měsíců po zasetí, přičemž sklizeň připadá vždy na léto. seče se ručně až u země a stonky se vozí do cukrovarů, kdese z nich lisuje šťáva. Šťáva je následně podrobena procesu kvašení, během kterého speciální kvasničné kultury přemění cukr v alkohol a jiné látky.
Po dokončení se surovina pro nejlepší kostarický rum čistí procesem destilace. Jedním z produktů destilace je tzv. "mladý alkohol", který se skladuje v ručně vyráběných sudech z bílého dubu.
Tím se zahajuje proces zrání, který dává rumu CENTENARIO jeho vůni, nezaměnitelnou chuť a charakteristické vlastnosti nejlepšího rumu v Kostarice.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.