Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Ceylon Arrack 0.7l

Ceylon Arrack  0.7l
obsah alkoholu: 40%
značka: Ceylon Arrack
původ: Ceolon
kód zboží: U5005000
DPH: 21%
s DPH: 769 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Ceylon Arrack 0.7l

Arrack je tradiční destilát pocházející ze Srí Lanky, jehož historie předchází mnoho moderních destilátů. První psané zmínky pochází již z třináctého století, kdy ho na svých cestách objevil Marco Polo.

Arrack se vyrábí ze šťávy sbírané ze stonků květů kokosových palem. Štáva je sbírána ručně a velmi náročně v korunách palem. Sběrači se mezi palmami pohybují odvážně na rozvěšených provazech, stonky květů nařezávají a stonky poklepávají, aby tak uvolnili proud nektaru. Pod řezy rozmisťují nádoby, do kterých se šťává hromadí. Štávu pak sbírají a snášejí na zem. Tento proces opakují každý den.
Sesbíraná šťáva začíná v horkém klimatu fermentovat přirozeně a musí být destilována v řádu hodin od posbírání. Destilace probíhá na kolonovém destilačním zařízení s měděnými deskami. Výsledný destilát je ukládán do sudů z dřeva srílanského stromu halmilla. Destilát se ukládá do sudů, aby se jeho chuť ustálila spíš, než aby v nich dále zrál. Proces je tedy hlídán, aby dřevo nepřehlušilo jeho přírodní chuť.
Rockland Distilleries založili rodinnou výrobu již v roce 1924 a jako první se rozhodli tento neznámý, řemeslně vyráběný nápoj zjemnit, jeho výrobu zdokonalit a jeho jméno rozšířit do zbytku světa. Dnes, když držíte v ruce tuto láhev, cítíte duši ostrova a čistou esenci této perly indického oceánu.
Jde o rafinovaný, jemný destilát, který připomíná koňak či rum, a vyznačuje se jemnými květinovými tóny. Minimálně od začátku 17. století byl hojně využíván jako základ pro punče a díky své všestrannosti se tak používá i dnes. Tradičně byl místními popíjen s kokosovou vodou.
Vhodná je ale také kombinace se zázvorovým pivem nebo alem. Nebo jen s trochou studené vody či na ledu, kde se naplno rozvinou jeho jemné květinové tóny, náznaky citrusů, medu a pralinek.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.