Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Chablis William Fevre 0.75l

Chablis William Fevre  0.75l
druh: Chablis
značka: William Fevre
původ: Burgundsko
kód zboží: F0210000
DPH: 21%
s DPH: 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Chablis William Fevre 0.75l

Zrání 8-10 měsíců v malých nerezových tancích, aby se zachovala jeho svěžest. Víno zlatavé barvy se zelenými odlesky, se svěží vůní květů, jablek a citrusového ovoce. Jiskrné víno s příjemnou kyselinkou a minerálními tóny, typickými pro tuto oblast.

Zakladatel vinařství Fevre pocházel z rodu, který žil v Chablis více než 250 let. Dnes patří vinařství rodině Henriotových původem ze Champagne.
Vinice společnosti patří k těm historickým, tj. založeným ještě před velkým rozšířením vinic v sedmdesátých letech 20. století, a leží v samém srdci oblasti. Potenciál vína je rozvinut výjimečnou péčí v každé fázi výroby - sklizeň probíhá ručně do malých beden, hrozny procházejí pečlivým a přísným výběrem.
Poté jsou jen krátce lisovány. V devadesátých letech prošlo Fevre řadou změn - nový fenomenální oenolog Didier Séguiera. Snížil počet nových dubových sudů, které by tlumily typické projevy jednotlivých terroirs a přináší bohatá vína s vysoce čistým aroma, typickou svěžestí a minerálním charakterem.

Vinice Chablis Premier Cru se rozkládají na více než 775 hektarech, z nichž William Fevre vlastní 12 ha těch nejslavnějších. Tato vína jsou typická svým nádherně komplexním buketem, ve kterém se snoubí svěžest čerstvého ovoce a bílých květů s minerálním základem, tak typickým pro výtečná Chablis.
Vína Grands Cru, pocházející z jediného svahu, na kterém byly založeny původní vinice 15,2 hektarů pozemků patřících Fevre představuje obdivuhodných 15% celkové rozlohy celé apelace.
Typický minerální charakter společně s vysokou aromatičností odráží specifičnost jednotlivých terroirs a dělají z Chablis Grand Cru ideální vína pro dlouhé zrání ve sklepích.
Těchto 7 Grand Cru - Les Clos, Les Preuses, Vaudésir, Grenouilles, Bougros, Valmur a Blanchot dokonale vyjadřuje kouzlo Fevre svou čistotou, intenzitou a delikátními aromaty.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.