Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Chateau Beauregard 2014 0.75l

Chateau Beauregard 2014  0.75l
druh: Bordeaux
značka: Chateau Beauregard
původ: Pomerol
kód zboží: F0128035
DPH: 21%
s DPH: 1 399 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Chateau Beauregard 2014 0.75l

Víno má světle purpurovou barvy.
Vůně černého ovocné se mísí s tóny pečené chlebové kůrky a kořeněnými tóny. Třísloviny jsou sametové, velmi jemné s ohromující finesou.

Jižní úbočí Pomerolu zdobí stejnojmenný zámek s romantickými věžemi z nichž je nádherná vyhlídka, která dala název Château .
Vinice Château Beauregard zabírají polohy na jižních svazích slavného a nádherného terroir z Catusseau do Pomerolu, tvořeného především štěrky a jíly.
Historie zámku sahá až do 12. století, kdy zde Maltézští rytíři založili malé sídlo, někdejší hostinec na cestě ze Santiaga de Compostella. Rodina Beauregard zde v XVII. století postavila grandiózní stavbu, která byla nahrazena v době Napoléona nynějším sídlem, navrženým jedním ze žáků Victora Louise.
Tento elegantní zámek z 18. století svědčí o historii tohoto cru, harmonického a šarmantního jak ho známe dnes. V Beauregard používají tradiční odrůdové složení. Merlot dodává vínu eleganci a ovocnost a Cabernet franc, který je často velmi diskrétní v prvních letech, dodává vínům časem svěžest a ušlechtilost.
Roční produkce ze 17 ha vinic je 60 tisíc lahví vína, která byla vyrobena měsíční macerací v nerezových tancích s následnou malalolaktickou fermentací na nových dřevěných sudech a školení 18 měsíců na barriqueu (65% Merlot a Cabernet Franc).

Alergeny, stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.