Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Chateau de Rayne Vigneau 1989 Sauternes 1989 0.75l

Chateau de Rayne Vigneau 1989 Sauternes 1989  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Bordeaux
značka: Chateau de Rayne Vigneau
původ: Sauternes
kód zboží: F0112389
DPH: 21%
s DPH: 3 199 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Chateau de Rayne Vigneau 1989 Sauternes 1989 0.75l

Krása tohoto vína spočívá v dominanci silné medové sladkosti a výjimečné intenzivní ovocnosti (tropické plody). Ačkoli je zde spousta medu, víno díky temperamentní kyselince a síle ovoce nepůsobí těžkopádně. Chuťová pestrost opatřená lehkou minerální úpravou, zakončená úchvatným medovým závěrem, vykazuje rozmanité chuťové detaily.

Vinice Château de Rayne Vigneau leží na unikátní a nádherné plošině, která dominuje oblasti Sauternes. Je to třetí kulminační bod po Yquemu v blízkosti vesničky Bommes. Desítky generací se úspěšně staraly o vinařství, které na začátku XVII. století založil Gabriel de Vigneau.
Z věhlasných nástupců musíme zmínit rodinu Pontac, která se zasloužila o vznik velkých vín z Bordeaux a kteří se stali vlastníky vinařství v roce 1834. Albert de Pontac, prasynovec madame de Rayne, rozené Catherine de Pontac, dal vinařství své jméno «Rayne Vigneau».
Pod taktovkou této rodiny se zámek dostal do záviděníhodné řady Premier Cru Classé de Sauternes během slavné klasifikace v roce 1855. Château de Rayne Vigneau je jedním z unikátních a raritních vín. Podle legendy mu onu neuvěřitelně zlatou barvu dodávají drahé kameny, které obsahuje zdejší půda.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.