Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Chateau Leoville Poyferre 2007 0.75l

Chateau Leoville Poyferre 2007  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Bordeaux
původ: Saint Julien
kód zboží: F0105107
DPH: 21%
s DPH: 2 989 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Chateau Leoville Poyferre 2007 0.75l

Chateau Leoville-Poyferre je jedním ze tří vinařství, které mají v názvu Leoville. Celková plocha Leoville Poyferre je 80 hektarů.Vysázené odrůdy jsou Cabernet Sauvignon (65%), Merlot (25%), Petit Verdot (8%) a Cabernet Franc (2%).
Víno se skládá ze . Zraje v sudech z francouzského dubu - 75% je nových. Víno má rubínovou barvu s jiskřivými okraji. Bohatá vůně, ve které převládají tóny živočišnosti, tmavého lesního ovoce, černého rybízu a anýzu. Postupně vystupují také tóny sladkého koření. Velmi ovocné víno.
Chuť svěží s vůní třešní. Dlouhá, harmonická a šťavnatá chuť potvrzuje, že se jedná o velké víno. Eleganci podtrhuje ostřejší, postupně se rozvíjející tříslovina. Víno je nutné dekantovat. Má velký potenciál k dalšímu zrání.

Léoville Poyferré bylo založeno v roce 1840 a už v roce 1855 mu slavná klasifikace z roku 1855 přiřadila druhé Cru Classé. Po katastrofické devastaci vinic révokazem byla rodina Poyferré donucena zámek a vinařství prodat rodině Erlanger a rodině Lalande, příbuzným rodině Lawton.V roce 1920 rodina Cuvelier, už od devatenáctého století velmi důležití négocianti ze severu Francie, přebírají vinařství. V roce 1979 jeden z členů rodiny, Didier, bere na svá bedra velký závazek, a to dostat vinařství do peletonu těch nejlepších Cru Classé. Během těchto let byla přijata velmi důležitá opatření týkající se technologií a vinic. Na Léoville Poyferré kladou velký důraz na soulad s přírodou a na terroir a snaží se, aby se do vína promítlo to nejlepší, co zdejší půdy a podloží nabízí. Veškěrý tento pokrok v inovaci a neúnavá péče dává vzniknout opravdu velkým vínům, která najdete po celém světě. Vína jsou charakteristická výbornou rovnováhou, mimořádnou finesou, elegancí a svou pozoruhodnou schopností zrání.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.