Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Chateau Malescot St.Exupery 2012 0.75l

Chateau Malescot St.Exupery 2012  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Bordeaux
původ: Margaux
kód zboží: F0127920
DPH: 21%
s DPH: 1 699 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Chateau Malescot St.Exupery 2012 0.75l

Lehce minerální dotek vůně s dobrou kyselinou patrnou již ve vůni, černé bobulovité ovoce, ořechy a náznak dubu. Střední až středně plné tělo s hladkou tříslovinou a velmi svěží kyselinkou. Dlouhá dochuť sametově hebká s nádechem bílých květů, másla a vanilky.
Bohaté, elegantní a plné aroma s tóny ovoce (černý rybíz), anýzu, kouře a tabáku. Vyvážená, hluboká a silná chuť zralého lesního ovoce, koření a hořké čokolády.

Ch. Malescot St.-Exupéry je pojmenované po dvou významných majitelích, kteří vinařství vlastnili v dávné minulosti. Jedním je Simon Malescot, radní parlamentu v Bordeaux (majetek získal v roce 1697), druhým pak hrabě Jean-Baptiste de Saint-Exupéry, který panství vlastnil v
letech 1827 až 1853. Paul Zuger koupil nemovitost i s pozemky v červenci roku 1955. V současné době chateau, situované v samém srdci městečka Margaux, vlastní a vede jeho syn Roger. Robustní Malescot St. Exupéry 2010 nabízí lehce nasládlé ovoce (černý rybíz), výbornou kyselinku, fascinující komplexnost, přesné taniny a krémovou chuť.
Husté a dokonalé.

Založeno: 17. století
Rozloha vinic: 28 ha
Půda: Pyrenejský štěrk

Délka zrání v dubových sudech: 14 měsíců

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.