Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Chateauneuf du Pape rouge E.Guigal 0.75l

Chateauneuf du Pape rouge E.Guigal  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Chateauneuf du Pape
značka: E.Guigal
původ: Rhona
kód zboží: BA010199
DPH: 21%
s DPH: 1 499 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Chateauneuf du Pape rouge E.Guigal 0.75l

Víno se pěstuje na vinicích starých 45 let. Víno má aroma a chuť červeného ovoce, švestek a oříšků. Zrálo 2 roky v dubových sudech.
Doporučujeme k červenému nebo kuřecímu masu a sýrům.

Guigal je slavné vinařství se sídlem ve starobylém městečku Ampuis v severní části francouzského regionu Rhône. Víno je z této oblasti vyhlášené již po více než 2400 let. Tedy o doby, kdy místní vinohrady začali budovat Římané.

Vinařství je o něco málo mladší - vzniklo teprve v roce 1946. V roce 1961 převzal vedení velice mladý Marcel Guigal a spolu s manželkou Bernadette začali společně pracovat na rozvoji rodinného podniku. V současné době vede rodinné francouzské vinařství již třetí generace z rodu Guigal.
Vinařství produkuje víno v celém regionu. Ovšem vyhlášené je pro svá vína z apelace Côte-Rôtie, kterým přineslo vinařství mezinárodní renomé. Například v roce 2006 Marcel Guigal získal ocenění vinařského časopisu Decanter jako Man of the Year, a to právě za svůj přínos a rozvoj oblasti Rhôny.
Již legendární jsou vinice označovaná jako La La (La Mouline, La Landonne a La Turque). V roce 2007 vytvořila vína (ročník 2003) z těchto vinic maloobchodní rekord, když se lahev prodávala za 800 amerických dolarů, což bylo doposud nejvíc za vína z oblasti Rhôny.
Vinařství Guigal produkuje pestrou škálu červených, bílých i růžových vín a to se severní a jižní apelací Rhôny. Zajímavostí je, že v roce 1995 se stal místní zámek Château d'Ampuis významnou historickou památkou.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.