Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Chianti Classico Riserva Carpineto 1.5l

Chianti Classico Riserva Carpineto  1.5l
obsah alkoholu: 0%
značka: Carpineto
kód zboží: I0309938
DPH: 21%
s DPH: 1 189 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Chianti Classico Riserva Carpineto 1.5l

Vinice se nacházejí v nádherné krajině mezi Florencií a Sienou, na svazích regionu Chianti Classico, v malém městečku Dudda blízko Greve in Chianti. Vinice jsou v nadmořské výšce 350 metrů, na půdách vápenatého původu s vysokým obsahem jílu a pískovce. Používá se metoda vedení na kordony a čípky, která umožňuje dosáhnout hustoty 5 500 keřů vinné révy na hektar. Réva zde roste v typickém středozemním klimatu vyznačujícím se teplým létem a mírnou zimou.
Tmavě třešňová barva, výrazná vůňe přezrálých rudých a černých peckovin a bobulí podepřená nádhernou minerální vůní. Chuť je velmi podsaditá a bohatá s elegantně vyhlazenými tříslovinami. Uchovává se jemná kyselina. Tělo je mohutné a elegantní. Velmi dlouhá dochuť.
Zrání: 12 měsíců v sudu barrique slovinského a francouského dubu, 10 měsíců v láhvi

Carpineto bylo založeno v roce 1967, kdy se majitelé Giovanni C. Sacchet a Antonio M. Zaccheo rozhodli pěstovat v oblasti Chianti červená vína světové kvality. Toto rozhodnutí bylo na trhu novátorské, neboť Chianti spadalo do kategorie obyčejných vín.
Vizionáři si byli vědomi nevyužitého potenciálu Toskánska produkovat vynikající vína. Zavedli moderní vinařské technologie, které výrazně překonaly tehdejší standardy kvality. Pod jejich vedením získalo Carpineto mezinárodní reputaci.
Jejich červená vína proslavila jejich jedinečná intenzita a jejich schopnost dlouhodobého zrání. Riserva zraje o 6 až 12 měsíců déle, než vyžadují pravidla DOCG. Produktová řada obsahuje vína od nejprestižnější toskánské apelace DOCG, až po různá specificky strukturovaná vína.
Carpineto většinu produkce exportuje do 60 zemí po celém světě. 96% procent přitom tvoří červená vína, z toho většina nese označení Riserva.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.