Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Chivas Regal 12y Powerbank 0.7l

Chivas Regal 12y Powerbank  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Whisky 12 let
značka: Chivas Regal
původ: Skotsko
kód zboží: W0110297
DPH: 21%
s DPH: 898 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Chivas Regal 12y Powerbank 0.7l

Chivas Regal 12 Y je úžasná míchaná whisky s parfémovou vůní květin, oříšku, pomeranče a máty. V lehké chuti zaznamenáme tóny trávové vanilky, jablíček, mléčné čokolády a pomerančové kůry. Whisky bratrů Chivasů, kteří ji začali míchat na konci padesátých let 19. století, je nejenom slavná, ale navíc také chuťově výjimečná

V r. 1801 si v Aberdeenu založil obchod William Edwards, který později přijal za partnera Jamese Chivase. Po Edwardsově odchodu se partnerem stal jeho bratr John. Z původního hokynářství se bratři Chivasové specializovali na prodej vína a destilátů a v r. 1843 se stali dodavateli pro královský dvůr v blízkém Balmoralu. Tak se zrodila sláva značky Chivas Regal. V r. 1950 koupila společnost Chivas Brothers palírnu Strathisla, jejíž whisky je klíčová pro chuť Chivas Regal. Společnost vlastní i další palírny (Aberlour, Glenlivet, Glen Grant, Longmorn), sama je však vlastněna koncernem Seagram.
Chivas Regal obsahuje asi 40% sladových whisky, z toho 4% tvoří Strathisla. Kromě tradiční Chivas Regal (12-leté) se od roku 1997 plní i Chivas Regal 18-letá. V r. 1953 vznikla na počest korunovace královny Alžběty II. luxusní 21-letá whisky Royal Salute.
Další specialitou je 17-letá Chivas Revolve v netypické lahvi, jejíž tvar původně vznikl omylem.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.