Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Cihuatán Cinabrio 12y dárková kazeta 0.7l

Cihuatán Cinabrio 12y dárková kazeta  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum stařený
značka: Cihuatan
původ: el Salvador
kód zboží: RU035110
DPH: 21%
s DPH: 1 099 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Cihuatán Cinabrio 12y dárková kazeta 0.7l

V údolí Cihuatán kdysi stálo stejnojmenné město. Bylo postaveno mayským kmenem, původními obyvateli, kteří zde žili mezi roky 900 a 1 200 n.l. Mayové byli prosperující společností- matematici, astronomové a obchodníci. V jejich touze po vědění a inovacích nalézají rumy Cihuatán svou inspiraci.
Slovo „Cihuatán" znamená v jazyce pipil, který je příbuzný aztéčtině, „zem za spící ženou". Legenda praví, že před mnoha staletími přišla do údolí Cihuatán bohyně, jež tamní půdu obdařila hojností a úrodností. Z její vůle údolí rozkvetlo do podoby úrodných polí s cukrovou třtinou a tou nejčistší vodou.
A právě ty dnes tvoří dvě klíčové ingredience rumů Cihuatán. Spirituální strážce Nahual inspiroval blend rumů Cihuatán, který byl stvořený k uctění odkazu Mayů. Nový život prastarému mýtu o bytostech Nahual vdechl svými kresbami proslulý salvadorský umělec Gabriel Granadino.
Blend obsahuje tři rumy ze soukromé sbírky destilerie, pročež bylo na trh uvedeno pouze 6 336 lahví. Každý ze tří rumů, které blend tvoří, má svůj osobitý charakter. Spojily se, aby dali vyniknout jedinečným salvadorským vůním a chutím.

1. rum blendu: Nantli = Matka: Nantli je lehký čtrnáctiletý rum, nejstarší ze soukromé sbírky destilerie. Je stařen v sudech z amerického bílého dubu a má chuť mandlí, praženého kokosu, vanilky, skořice a karamelizovaného dubu.
2. rum blendu: Tajtli = Otec: Tajtli je nejintenzivnější, nejkomplexnější rum v zásobě palírny. Zrál dvanáct let v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých byl dříve uložen bourbon. Má chuť citrusů a tropického ovoce, třtinového sirupu a panely (ztuhlé sladké třtinové šťávy).
3. rum blendu: Single Vintage 11 Y.O.: Třetím rumem, který dotváří blend Nahual, je lehký, jedenáctiletý „single vintage" rum. Zrál v sudech z bílého amerického dubu, ve kterých byl dříve uložen bourbon a má elegantní květinovou a kořeněnou chuť.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.