Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Cihuatán Sahumerio ed.2020 0.7l

Cihuatán Sahumerio ed.2020  0.7l
obsah alkoholu: 45.2%
druh: Rum stařený
značka: Cihuatan
původ: el Salvador
kód zboží: RU035111
DPH: 21%
s DPH: 1 099 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Cihuatán Sahumerio ed.2020 0.7l

Rumy Cihuatán jsou ručně vyráběny ve stejnojmenném údolí v El Salvadoru, v destilerii, jež byla založena roku 2004 a je jedinou palírnou v zemi. Je poháněna obnovitelnou energií, kterou čerpá z vylisovaných zbytků cukrové třtiny. Inspirací rumů, na které dohlíží master blenderka Gabriela Ayala, je mayský odkaz místa, odkud pocházejí.

Sahumerio je třetí limitovanou edicí této značky. Rum byl vytvořen k oslavě lásky a mayského rituálu zvaného Sahumerio. V mayské kultuře je oheň symbolem lásky a orlí bohyně jeho ochránkyní. V každé domácnosti byla proto umístěna posvátná nádoba zvaná Sahumerio, ve které dnem i nocí plál oheň.
Gabriela Ayala se pro výrobu tohoto rumu inspirovala vůněmi darů, které Mayové pro své Sahumeria zapalovali, jako jsou sušené květiny, květinový med, sušené ovoce, kadidlo, kakaové boby a máslo. Pro dosažení těchto tónů vytvořila blend čtyř archivních rumů destilerie, jejichž stáří se pohybuje od 12 do 14 let.
Výsledný rum byl lahvován při síle 45,2 % a vyznačuje se zejména tóny kadidla, růžového medu, kakaového másla, sušených meruněk a sušené myrty. Etiketa byla inspirovaná mayskou bohyní lásky Chantico, která je často vyobrazovaná jako majestátní hořící orel.

Této edice bylo vyrobeno necelých 30.000 lahví.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.