Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Clément Single Cask Green 2003 Vanile Intense 0.5l

Clément Single Cask Green 2003 Vanile Intense  0.5l
obsah alkoholu: 41.5%
druh: Rum ročníkový
značka: Clément
původ: Martinik
kód zboží: RU002846
DPH: 21%
s DPH: 2 359 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Clément Single Cask Green 2003 Vanile Intense 0.5l

Single Cask Green je perfektních rum typu agricol vyráběný pouze z čerstvě vylisované šťávy cukrové třtiny z krásného karibského ostrova Martinique.

Clément Clément Single Cask Green jedinečný v tom že jeho zrání probíhá v sudech po bouronu speciálně vybíraných a upravených tak, aby do zrajícího rumu uvolňoval více vanilinu z dubového dřeva. Díky tomu mají tyto rumy přirozenou vůni a chuť s nádechem vanilky bez přídavného dochucování. Každý rok se vyrábí pouze v omezeném množství.
Nabízená řada byla destilována v únoru 2003 a lahvována 3.10.2016. Zrál tedy celých 13 let. Celkový počet lahví byl s této edice 657 kusů.

Barva rumu připomíná tmavý černý čaj. Ve vůni se krásně ukazuje charakter vybraných bourbonových sudu což vede k intenzivním tónům vanilky. Časem se tyto vanilky ztrácejí a ustupují nádherné tóny pomeranče a skořice, které vyvolávají vzpomínky na perníčky a med.
V ústech vytváří velmi dobrou kulatost a měkkost na patře. Pokračují chutě po lahodně jemné vanilce, pečeném koláči, karamelkách a koření.
Závěr je dlouhý, měkký s dobrou sladkostí.

Zákal není závada - mnohdy se v těchto rumech objeví. Je to důkaz o tom že nebyli filtrované a tím si zachovávají svou komplexnost chuti i vůni.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.