Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Col Disore Russiz Superiore 0.75 l

Col Disore Russiz Superiore  0.75 l
obsah alkoholu: 0%
značka: Russiz Superiore
původ: Friuli
kód zboží: I0400111
DPH: 21%
s DPH: 889 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Col Disore Russiz Superiore 0.75 l

Sytá slámově žlutá barva se zlatavými odlesky a silná viskozita. Aroma je výrazné s patrnými tóny sušených bylin, bílých květů, žlutého peckového ovoce a fondantu. Chuť je plná, impozantní a můžeme zde najít tóny žlutého jablka, meruněk a hřebíčku. Dlouhý závěr.

Dnes je to již více než 100 let kdy pradědeček Marca Fellugy položil základy dnes velice úspěšného vinařství nesoucí stejné jméno. Po I. světové válce se rodina Felluga usadila v Grado, v městečku ležícím kousek od pobřeží.
Již v těchto dobách pradědeček objevil obrovský vinařský potenciál ve zvlněném regionu jménem Collio. Díky citu a umění diplomacie se mu podařilo koupit ty nejlepší vinice v srdci tohoto dnes známeho regionu. Druhorozený syn Marco pak začal navštěvovat prestižní enologickou školu v Coneglianu.
Mladý Marco začal postupně obměňovat technologie v rodinných sklepích. Nákladná výměna původního vybavení za moderní nerezové tanky, které umožňují šetrnější fermentaci a kvašení se ukázala jako dobrá volba. Sladké plody úspěchu po tvrdé práci na sebe nenechaly dlouho čekat.
Výsledkem ve své době nejmodernějšího vinařství v kraji byla elegantní, přesto plná vína, která vystihovala terroir a umění vinaře. Dnes vede vinařství Roberto Felluga, který pokračuje v neustálém zdokonalování technologií a péče o své vinohrady.
Podle jeho slov je nejdůležitější hrozen "vinař by měl mít schopnosti a technologie na to, aby zákazník poznal odkud hrozny pocházely.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.