Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Colonello 2004 Aldo Conterno 0.75l

Colonello 2004 Aldo Conterno  0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: Aldo Conterno
kód zboží: I0003550
DPH: 21%
s DPH: 4 389 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Colonello 2004 Aldo Conterno 0.75l

Toto single-vineyard Barolo pochází exkluzivně z vinohradu Colonello v Montforte d'Alba v oblasti Barolo D.O.C.G., který patří rodině Conterno.
Vinohrad je osazen révou starou 40 až 45 let a pěstuje se zejména Nebiollo varianty Michet na podpníku 420 A. Víno fermentovalo na slupkách po dobu 30 dní a následně zrálo ve velkých slovanských dubových sudech po dobu 28 měsíců.

Rodina představuje pro Conternovi středobod všech jejich aktivit. Pět generací věnovalo své životy vínu, což vtisklo do jejich duší úctu k jedinečnosti krajiny, jejíž charakter je pevně vtisknut do vína. Cílem rodiny je nabídnou interpretaci svého vkořenění do krajiny a zprostředkovat to vyváženým poměrem tradičních i inovativních postupů při výrobě vína.
Farma Poderi Aldo Conterno se rozkládá v oblasti Bussia ve vesnici Monteforte d´Alba, která je skutečným srdcem nejtypičtější oblasti výroby Barola. Pro výrobu vína jsou používány výhradně vlastní hrozny z 25 ha vinic rozkládajících se v nadmořské výšce okolo 400 m n.m. s jižní a jihozápadní orientací. Půda je převážně šedavě písčitá, místy vystřídaná bílým až namodralým vápenitý jílem.
Jedinečné vinice Cicala, Colonnello a Romirasco si svojí kvalitou zaslouží označení cru a z jejich hroznů se vyrábí vína vyjadřující nenapodobitelný terroir. Každá z těchto vinic představuje vlastní mikrokosmos a pouze na základě jeho hluboké znalosti a vinařské zkušenosti je možno jej vtěsnat do láhve špičkového Barola.
Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Barolo je školeno v tradičních sudech ze slovinského dubu, zatímco další vína ve francouzském bariku.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.