Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Contra Bando 5y 0.7l

Contra Bando 5y  0.7l
obsah alkoholu: 38%
druh: Rum stařený
značka: Contra Bando
původ: Dominikánská republika
kód zboží: RU033400
DPH: 21%
s DPH: 489 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Contra Bando 5y 0.7l

Rum z Dominikánské republiky, s výraznou harmonií a chutí. Destilovaný z nejlepších melasy a pak zraje v metodě Solera, to dělá rum kvalitní.
Vůně s tóny medu, exotického ovoce, vanilky a karamelu. Chuť je jemná a harmonická. Cílem bylo zdůraznit karibské kořeny produktu ražením jeho názvu "kontraband" (což znamená, pašování ve španělštině).
Doporučujeme do koktejlů a long drinků.

Rum Contrabando je produkcí mistra blendera Don Pedro Ramóna který pokračuje v klasické výrobě rumu používané na Kubě, odkud jeho rodina pochází. Rodina původem z Mallorky se na Kubě usadila v polovině 19. století a poté založila a mnoho let provozovala cukrovar a palírnu. V roce 1959 po začátku revoluce část rodiny emigrovala do Dominikánské republiky. V nové domovině našla ideální podmínky pro výrobu rumu a inspirováni původními recepty a rodinnou historií založili malou destilerii, kde dnes vyrábí pravý karibský rum. Rum objevil španělský cestovatel, když byl na dovolené. Několik neoznačených lahví přivezl domů jako dárek a připomínku chutí a vůní, které tam objevil a které ho oslovily. Protože první láhve byly do Španělska propašovány bez celní kontroly, společnost Luis Caballero SA, která rum dnes již oficiálně dováží, jej pojmenovala Contrabando. Vyrábí se z melasy, zraje po dobu 5 let. Má jemné karibské aroma plné tónů sladké vanilky, čerstvého kokosu a zralého tropického ovoce, v chuti doplněné o tóny dřeva.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.