Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Cuveé speaciale whiteBarton & Guestier 0.187l

Cuveé speaciale whiteBarton & Guestier  0.187l
obsah alkoholu: 0%
druh: Bordeaux
značka: Barton & Guestier
původ: Bordeaux
kód zboží: F1000411
DPH: 21%
s DPH: 45 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Cuveé speaciale whiteBarton & Guestier 0.187l

Historie vinařství Barton&Guestier se datuje do roku 1725. Tehdy třicetiletý Thomas Barton, původem z Irska, založil v Bordeaux vlastní společnost obchodující s vínem. Výjimečný cit pro dobrá vína doplněný obchodním talentem mu kromě titulu „Obchodník roku 1747" přisoudil i místní přezdívku „French Tom". Láska k vínu jej záhy přiměla ke koupi vlastních vinic a tak se z obchodníka stal i pěstitel vinné révy a sklepmistr.
Jeho příkladu následovaly další generace rodiny Bartonů. Roku 1802 se vnuk Hugh Barton spojil se svým přítelem Danielem Guestierem, francouzským rejdařem a jméno vinařství bylo rozšířeno na dnes zvučné Barton&Guestier.
Postupem času se působení vinařství rozšířilo i mimo oblast Bordeaux, a tak značka Barton&Guestier dnes reprezentuje úžasnou různorodost francouzských regionů.
Stylové sídlo Chateau Magnol se svými historickými sklepy a přilehlými vinicemi v prestižní oblasti Médoc, nedaleko města Bordeaux, není jen zázemím pro tým sklepmistrů, enologů, obchodníků a vedení společnosti, ale i výtečnou vinařskou školou. Pořádají se zde vzdělávací kurzy o vínech,
vinařství a snoubení vín s pokrmy pro laiky i profesionály.
Exkluzivní francouzská kolekce vín Barton&Guestier AOC (Appellation d'origine contrôlée) odráží letité zkušenosti tohoto vinařství a odhaluje to nejlepší z každého vína. Všechna vína jsou vyrobena z hroznů vypěstovaných ve specifických oblastech s přísnou kontrolou sběru a vinařských metod.
Všechna vína jsou sledována a vybírána týmem vinařů Barton&Guestier pod vedením Laurenta Prady, který spolupracuje se zhruba 250 pěstiteli vinné révy.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.