Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Dalmore 12y 0.7l

Dalmore 12y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Whisky 12 let
značka: Dalmore
původ: Highland
kód zboží: W0103040
DPH: 21%
s DPH: 1 679 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Dalmore 12y 0.7l

Dalmore 12 prezentuje dokonalý výběr a přesnou vyváženost amerického bílého dubu a dubu po sherry oloroso. Je robustní, a přesto elegantní.
Má hlubokou zlatě mahagonovou barvu a vůně koření a marmelády z pomerančů přechází do bohaté pikantní chuti s náznaky citrusů s tóny vanilky.
Výrazná stopa po sherry dodává příjemně nasládlou, hřejivou dochuť.

Palírna Dalmore byla založena v roce 1839 Alexandrem Mathesonem a fungovala nepřetržitě až do 1. světové války. Během války z ní byla továrna na výrobu námořních min. Na počátku byly v palírně jen dva destilační kotle. V roce 1966 se sice dočkala modernizace, avšak dodnes používá několik kotlů z roku 1874. Od roku 1966 má celkem osm destilačních kotlů. Vodu odebírá z Loch Morie a z řeky Alness, jejíž měkká tělnatá voda protéká lesem. Od roku 1960 je palírna ve vlastnictví Whyte & Mackay, v té době se také v palírně přestal vyrábět slad a palírna ho začala kupovat.
Podle Michaela Jacksona se palírna podobá venkovskému nádraží. Velmi zajímavou věcí v této palírně je tvar jejich kotlů. Jejich nezvyklý tvar připomíná narcisy či komíny lokomotivy.
Mají nezvyklou vrchní kónickou komoru a lihové destilační přístroje se chladí vodním pláštěm, což je další výrazný znak. Měděné chladící pláště prý pocházejí z roku 1874.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.