Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Dalmore 15y 0.7l

Dalmore 15y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Whisky 15 let
značka: Dalmore
původ: Highland
kód zboží: W0103055
DPH: 21%
s DPH: 2 699 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Dalmore 15y 0.7l

Silná whisky s bohatým aroma, kořeněnou chutí (hřebíček, skořice, zázvor) a koncentrovaným citrusovým pocitem v ústech dráždícím jazyk. Dokončení je výrazně kořeněné.
Dalmore 15 Y.O. je fantastický produkt vytvořený přesnou délkou zrání v různých typech a velikostech dubových sudů, ve kterých zrála Amoroso Sherry. Tyto sudy pocházejí ze španělské oblasti Jerez a jsou elementárním tvůrcem perfektní zralosti a vyrovnanosti mezi alkoholem a dřevem.

Palírna Dalmore byla založena v roce 1839 Alexandrem Mathesonem a fungovala nepřetržitě až do 1. světové války. Během války z ní byla továrna na výrobu námořních min. Na počátku byly v palírně jen dva destilační kotle. V roce 1966 se sice dočkala modernizace, avšak dodnes používá několik kotlů z roku 1874. Od roku 1966 má celkem osm destilačních kotlů. Vodu odebírá z Loch Morie a z řeky Alness, jejíž měkká tělnatá voda protéká lesem. Od roku 1960 je palírna ve vlastnictví Whyte & Mackay, v té době se také v palírně přestal vyrábět slad a palírna ho začala kupovat.
Podle Michaela Jacksona se palírna podobá venkovskému nádraží. Velmi zajímavou věcí v této palírně je tvar jejich kotlů. Jejich nezvyklý tvar připomíná narcisy či komíny lokomotivy.
Mají nezvyklou vrchní kónickou komoru a lihové destilační přístroje se chladí vodním pláštěm, což je další výrazný znak. Měděné chladící pláště prý pocházejí z roku 1874.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.