Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Dalmore Quintet 0.7l

Dalmore Quintet  0.7l
obsah alkoholu: 44.5%
značka: Dalmore
původ: Highland
kód zboží: W0103082
DPH: 21%
s DPH: 2 699 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Dalmore Quintet 0.7l

Whisky byla dokončena v pěti typech sudů - ex-Muscatel, ex-Malmsey Madeira, 30 let starých ex-Sherry, 10 let starých ex-Portského a ex-Bordeaux Cabernet Sauvignon.

Palírna Dalmore byla založena v roce 1839 Alexandrem Mathesonem a fungovala nepřetržitě až do 1. světové války. Během války z ní byla továrna na výrobu námořních min. Na počátku byly v palírně jen dva destilační kotle. V roce 1966 se sice dočkala modernizace, avšak dodnes používá několik kotlů z roku 1874. Od roku 1966 má celkem osm destilačních kotlů. Vodu odebírá z Loch Morie a z řeky Alness, jejíž měkká tělnatá voda protéká lesem. Od roku 1960 je palírna ve vlastnictví Whyte & Mackay, v té době se také v palírně přestal vyrábět slad a palírna ho začala kupovat.
Podle Michaela Jacksona se palírna podobá venkovskému nádraží. Velmi zajímavou věcí v této palírně je tvar jejich kotlů. Jejich nezvyklý tvar připomíná narcisy či komíny lokomotivy.
Mají nezvyklou vrchní kónickou komoru a lihové destilační přístroje se chladí vodním pláštěm, což je další výrazný znak. Měděné chladící pláště prý pocházejí z roku 1874.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.