Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Didier Lemorton Grande Reserve 1987 0.7l

Didier Lemorton Grande Reserve 1987  0.7l
obsah alkoholu: 40%
značka: Lemorton
původ: Francie
kód zboží: CAL01663
DPH: 21%
s DPH: 3 689 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Didier Lemorton Grande Reserve 1987 0.7l

Calvados je pálenka destilovaná z drti moštových jablek, třebaže teoreticky se může dělat i z hrušek. Tím je právě Calvados Lemorton vyjímčný, protože se po stalení vyrábí tradičně ze 70% jablek a 30% hrušek.
Zkvašený rmut se tradičně dvakrát destiluje a nechává se zrát v dubových soudcich až 25 let.
Nápoj byl nazván podle normandského départementu Calvados ( Francie ) , který byl zase pojmenován po španělské galeoně El Calvador, jež zkroskotala na skalnatém normandském pobřeží. Jako Calvados se může označovat pouze jablečná pálenka z francouzkých krajů Normandie, Bretaně a Maine.
Tyto oblasti jsou součástí systému Appelation d´Origine Controlée ( AOC ), jímž se řídí francouská produkce vína, a AOC produkujících calvados je 11. Nejlepší destilát je z malé ústřední oblasti Pays d´Auge. K výrobě calvadosu lze použít asi 50 různých odrůd jablek, což umožňuje spoustu variací stylu - od sladších a měkčích po sušší a jiskrnější.
Většina vyvážených calvadosů je stará šest let, ale dají se najít i vieux ( staré ) calvadosy, které budou hladší a bohatší s lepší vyvážeností. Po těchto starších verzích ( přes šest let ) bychom se měli poohlížet.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.