Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Dogajolo rosso Carpineto 1.5l

Dogajolo rosso Carpineto  1.5l
obsah alkoholu: 0%
druh: Minituscan
značka: Carpineto
původ: Toskánsko
kód zboží: I0309912
DPH: 21%
s DPH: 489 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Dogajolo rosso Carpineto 1.5l

Název Dogajolo vytvořili zakladatelé vinařství Carpineto. Odvozuje se od italského slova doga, které označuje „lať", tenké dřevo používané při výrobě sudů. Víno se pěstuje na vlastních vinicích v Chiancianu (Siena) a Gaville (Florencie). Réva se pěstuje s využitím metody vedení na kordony a čípky na toskánských svazích v nadmořské výšce od 300 do 350 metrů. Hustě osázené vinice mají 7 500 až 8 000 keřů révy na hektar a pokrývají přibližně 35 hektarů písčito-jílové půdy bohaté na vápenec.
Barva rubínově červená s fialovými odlesky. Ovocný a intenzivní nádech. Tóny višní, káva, vanilky a koření. Sametové. Na patře plné, jemné, komplexní. Velmi dobře rozvinuté. Solidně zapracované dřevo. Zrálo 6 měsíců v sudu barrique.

Carpineto bylo založeno v roce 1967, kdy se majitelé Giovanni C. Sacchet a Antonio M. Zaccheo rozhodli pěstovat v oblasti Chianti červená vína světové kvality. Toto rozhodnutí bylo na trhu novátorské, neboť Chianti spadalo do kategorie obyčejných vín.
Vizionáři si byli vědomi nevyužitého potenciálu Toskánska produkovat vynikající vína. Zavedli moderní vinařské technologie, které výrazně překonaly tehdejší standardy kvality. Pod jejich vedením získalo Carpineto mezinárodní reputaci.
Jejich červená vína proslavila jejich jedinečná intenzita a jejich schopnost dlouhodobého zrání. Riserva zraje o 6 až 12 měsíců déle, než vyžadují pravidla DOCG. Produktová řada obsahuje vína od nejprestižnější toskánské apelace DOCG, až po různá specificky strukturovaná vína.
Carpineto většinu produkce exportuje do 60 zemí po celém světě. 96% procent přitom tvoří červená vína, z toho většina nese označení Riserva. Vinařství získává velké množství ocenění na mezinárodních i domácích výstavách a soutěžích.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může obsahovat i toto víno Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.