Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Don Q 2009 Signature release 0.7l

Don Q 2009 Signature release  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum ročníkový
značka: Don Q
původ: Portoriko
kód zboží: RU013856
DPH: 21%
s DPH: 1 089 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Don Q 2009 Signature release 0.7l

Portoriko je pro svůj výborný rum známé po celém světě. Vznešené umění výroby těch nejvytříbenějších rumů je už 154 let pěstováno v Destillería Serrallés, v samém rodišti portorického rumu.
Příběh Serrallés se začal psát v roce 1865 na cukrové plantáži Hacienda Mercedita u města Ponce na jižním pobřeží Portorika. V tomto roce zde Don Juan Serrallés, syn španělských imigrantů, vyrobil prvních pár soudků rumu v copper still dovezené z Francie.
Dnes je lihovar Serrallés význačný nejen produkcí kvalitních portorických rumů, ale také nadšením a časem investovanými do přeměny na jeden z nejvíce environmentálně zodpovědných lihovarů v oboru.
Značka se jmenuje podle Dona Quijota - tak jako Don Quijote představuje hledání dokonalého světa, Don Q reprezentuje cestu za dokonalým rumem.

SIGNATURE RELEASE SINGLE BARREL, 2009
Don Q Single Barrel, 2009 je nejnovější ukázkou typického procesu zrání v jednom sudu. Tato várka výjimečného portorického rumu byla vybrána v roce 2009 z vybraných rodinných zásob nejkvalitnějších rumů a uložena do vypálených sudů z amerického dubu až do lahvování v roce 2019.
Tento rum je precizně vyzrálý, světlý, zlatě zabarvený rum, který je jednoduše jedinečný. Nejlépe si ho vychutnáte čistý.

Barva: zářivá se zlatavým nádechem
Vůně: vůně s tóny vypáleného dřeva, esencí vanilky, karamelizovaného ovoce a hravým náznakem sladké karamelové zmrzliny
Chuť: elegantní, plný rum, který při ochutnání přináší delikátní výběr opulentních chutí, evokujících crčme brulée, hnědý cukr a náznak banánů. Závěr je hladký s přetrvávajícím kávovým a čokoládovým dozvukem.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.