Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

el Dorado 1999 Port Mourant 0.7l

el Dorado 1999 Port Mourant  0.7l
obsah alkoholu: 61.4%
druh: Rum unikátní
značka: el Dorado
původ: Guyana
kód zboží: RU012301
DPH: 21%
s DPH: 7 789 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis el Dorado 1999 Port Mourant 0.7l

Rare Collection je limitovanou sbírkou vzácných, značkových, vyzrálých rumů El Dorado z jihoamerické Guyany, které jsou lahvovány v sudové síle, nemíchané a nefiltrované za studena. Tato kolekce potěší všechny ostřílené znalce rumů.

Port Mourant Rum byl destilován kotlíkovou destilací v roce 1999, plněn do láhví v sudové síle 61,4% v roce 2015.
Destilace probíhala na destilačním zařízení „Wooden Double Pot Still" z bývalé cukrové plantáže v Port Mourant. Kotlíkový destilační přístroj Port Mourant Pot Still je jediným funkčním destilačním zařízením „Wooden Double Pot Still" na světě a usedlost Port Mourant, založená v roce 1732, patří k jedněm z nejstarších
na světě. Historická značka rumu vyráběna na destilačním zařízení „Wooden Double Pot Still" se označuje jako PM. Tento unikátní rum zraje v sudech po bourbonu v tropických podmínkách ve sklepích společnosti více jak 15 let. Plnění do lahví probíhá v Guyaně v sudové síle, bez filtrace za studena s cílem zachovat jedinečný chuťový profil.

Rum Port Mourant 1999 má hlubokou zlatě jantarovou barvu, intenzivní kouřové, zemité a kořeněné aroma, s vjemem zralých pečených jablek a koření jako vanilka a skořice, v pozadí s tóny lékořice, mandlí a ořechů, s vyváženými tóny kandovaných pomerančů.
V chuti je aromatický a suchý, teplý, ale ne horký, s pulzujícími tóny dřeva, sladkého koření, lískových oříšků a kandovaných citrusových plodů. Rum má velmi dobrou vyváženostsladkých tónů a elegantní hořkosti, plné tělo a dlouhý teplý dozvuk.
Vynikající rum s velmi atraktivním stylem Demerara a elegantní osobností.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.