Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Emilio Moro 0.75l

Emilio Moro  0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: Emilio Moro
původ: Ribera del Duero
kód zboží: SP003610
DPH: 21%
s DPH: 559 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Emilio Moro 0.75l

Je vyrobeno z pečlivého výběru hroznů z vinic v rozmezí 15-25 let starých. Alkoholové kvašení probíhá v 250ti hektolitrových nádržích z nerezové oceli a je v kontaktu se slupkami po 28 dní. Malolaktické kvašení probíhá po dobu 15 dní ve stejných nádržích.
Po té jde 50% vína do Amerických sudů a 50% do Francouzských sudů na dobu 12 měsíců. Hluboká třešňová barva s temnými fialovými záblesky na menisku. Vůně je vysoce elegantní a vykazuje intenzivní vůni zralého černého ovoce dohromady s balsamicem,
ořechový nádech s vanilkou a lékořicí. V ústech je kouzelně sametové se sladkými náznaky, elegantní taniny a poté následuje velmi dlouhá dochuť.

V roce 1989 se zrodila značka Emilio Moro a vína s tímto názvem na etiketě se přidala mezi sortiment vín s označením kvality původu Ribera del Duero D.O. Roku 1998 vzniká Malleolus a opouští se od značení vín dle kategorie Crianza, Reserva a Gran Reserva a to z důvodu, aby si každé z vín zachovalo svoji osobnost a charakter pod svojí vlastní značkou: Finca Resalso, Emilio Moro a Malleolus.
Emilio Moro je rodinné vinařství, které prosperuje již 3 generace. Vinice se nachází v oblasti Pasquera de Duero, vesnici s obrovskou vinařskou tradicí. Vinice se rozkládají ve výšce 750 až 1000 mnm, což jim dává výrazný charakter a temperament. V oblasti jsou suchá léta a dlouhé tvrdé zimy. Robustní a hutný styl Morových vín Malleolus a jejich zřetelné minerální tóny nastavily v západní části Ribera del Duero měřítko. Vinařství obhospodařuje 60 ha vinic a roční produkce je 425.000 lahví prvotřídních vín. V Ribera del Duero se obvykle sklízí maximálně 7 tun vína z jednoho hektaru, Moro však sklízí pouze 3-4 tuny na hektar. Nejstarší vinohrady
jsou 88 let staré. Macerace vín probíhá 20-30 dní v závislosti na kvalitě hroznů a zvláštností je používání sudů v objemu 500 l.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.