Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

English Harbour Port cask finish 003 0.7l

English Harbour Port cask finish 003  0.7l
obsah alkoholu: 46%
druh: Rum stařený
značka: English Harbour
původ: Antiqua
kód zboží: RU011651
DPH: 21%
s DPH: 739 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis English Harbour Port cask finish 003 0.7l

Na ostrově Antiqua , kde je tento skvělý rum doma, je tento rum známý pod názvem Cavalier. Jeho exportní název je English Harbour. S ohledem k prostředí ve kterém zraje jej lze označit za velmi dobře zralý.
Mnoha medailemi oceněný English Harbour přichází v limitované edici "Small Batch Cask Finish " ve verzi Port Cask a Madeira Cask.
Port Cask dozrává v sudech po Portském víně Royal Oporto a Madeira Cask v sudech po víně Madeira, z vinařství Blandy´s Madeira Wine Company.
Tahle metoda "dostaření" dává finálním destilátům zajímavé zakončení a posouvá je o pomyslnou laťku výše.

Jedna z limitovaných edic vyrobených v roce 2017 k oslavě 85. výročí společnosti. Sudy po portském víně byly vybrány i proto, že zakladatelé společnosti byli portugalského původu.
Sudy, jenž byly pro zrání vybrány, jsou velmi staré, některé více než 100 let, a pochází od společnosti Royal Oporto, kde se používaly pro zrání archivního portského vína Tawny.
Rum zrál nejdříve 5 let v sudech po bourbonu a následně byl přemístěn do sudů po portském víně. Vzhledem ke stáří sudů zde rum dozrával déle, než je běžné, a to 9 měsíců.
Do rumu bylo nakonec přidáno ještě 5 % desetiletého rumu. Rum je lahvován při 46 % bez použití studené filtrace.

Aroma: úvodní náznaky sušeného ovoce a švestek, které následují tóny mandlí, citrusové kůry, sušeného zázvoru a černého pepře, v závěru s náznakem sušeného tabákového listu.
Chuť: hřejivý zázvor a lesní ovoce, náznaky kůže, čerstvě namletého černého pepře a lesního ovoce, v závěru s příjemným tónem tabákového listu
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.